Kwalificatie WK voor robotica-team

Negen van onze bovenbouw-leerlingen hebben in Florida een roboticawedstrijd gewonnen! Zij maken deel uit van Team Rembrandts, een robotica-team met leerlingen van onze school, het Zwijssen College en Fontys Hogeschool. Het team heeft zich weten te kwalificeren voor het WK, dat van 20 tot 23 april in Houston wordt gehouden.

Na een goede vlucht is het team van Orlando naar West Palm Beach afgereisd. Na een aantal dagen acclimatiseren, sightseeing en teambuilding, hebben een aantal deelnemers de robot in elkaar gezet voor de wedstrijden. Helaas kon niet iedereen hieraan meewerken vanwege een coronabesmetting, maar desondanks stond het team na afloop van de kwalificatiewedstrijden op de eerste plek. Voor de finales hebben we in een alliantie samengewerkt en de ‘regional’ gewonnen. Met deze overwinning heeft Team Rembrandts zich automatisch gekwalificeerd voor de WK in Houston eind april. Daarnaast hebben zij de Engineering inspiration award gewonnen voor het overdragen van STEM (Science, Technology, Engineering and Math) en FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology). Hierdoor wordt het inschrijfgeld voor de WK betaald door NASA. Wij zijn uiteraard enorm trots op onze leerlingen!

Bekijk deze video en een persbericht voor meer informatie over Team Rembrandts.

Terug naar overzicht